Специјален бравав компир со сирење

https://www.recetin.com/wp-content/uploads/2011/11/mas-modi-13-min-scaled.jpg

Американците се експерти во брза храна и во хиперкалорични, но неодоливи закуски. Овој рецепт се допаѓа по вкусен чипови што ги полудува децата. За празници, како закуска или почетник на вашата трпеза, идеално е да имате браво од патати и со многу сирење, да, мора да дадеме приоритет дека пикантноста не е преголема ако децата ќе ја испробаат.

Специјален бравав компир со сирење
Специјален бравав компир со сирење Автор: Алиша томеро
Состојки
 • 3 големи компири
 • Тешко масло за пржење, маслиново или сончогледово
 • Сал
 • Топол сос (Табаско)
 • Рендано сирење за топење, специјални 3 сирења (чедар, ементал ...)
Подготовка
 1. Ние ги лупиме компирите, ги миеме и добро ги сушиме со крпа.Специјален бравав компир со сирење
 2. Со помош на ножот го филетиме компирот на парчиња и сечеме на направете облик на компир. Во мојот случај, направени се големи парчиња, иако може да ги исечете и на коцки.Специјален бравав компир со сирење
 3. Го ставаме маслото да се загрее и потоа ќе ги додадеме нашите компири. Letе ги оставиме добро да се пржат и да останат златно-кафеави.
 4. Ние добро ги отстрануваме и исцедуваме компирите и ги ставаме во извор што може да се пече.Специјален бравав компир со сирење
 5. Ние додаваме сол и додаваме неколку капки топол сос по вкус на потрошувачот.Специјален бравав компир со сирење
 6. Одозгора додадете рендано сирење и ставете го во рерна 200 ° -220 °. Го ставаме на средна висина и со скара да зарумени. Откако сирењето ќе стане златно, ќе имаме подготвен компир за сервирање.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Емилија Муноз dijo

  aargggg лигавем како Хомер ... мммм јадев послужавник до горниот дел аха !!!

  1.    Сандерс dijo

   Јо тамбиен