Крем од ванила, прелив за вашите колачи

На мрзнување или стаклените додатоци лесно се прават, толку многу што само се меша и меша додека не добиете крем, а тие ни овозможуваат да им дадеме добра презентација на колачи или колачиња. Тие лесно се шират или се шират благодарение на нивната кремаста текстура. Кога одмараат, тие стануваат потешки, па исто така ни овозможуваат да си играме со текстурите во рецептите. Исток мрзнување тоа е ванила. Што ќе го облечеш?

Состојки: 1 зрна ванила или 1 лажичка арома на ванила, 3 чаши шеќер во прав, 2 лажици. млеко, 1 чаша путер

Подготовка: Започнуваме со мешање на крем путер (на собна температура) со ванила. Ако станува збор за мешунка што сме ја користеле, мора да им ги нанесеме семето со малку врел путер. Кога путерот повторно се зафати, започнуваме со рецептот.

Малку по малку правиме крем заедно со путерот и шеќерот со глазура, тресејќи добро. Потоа го додаваме млекото за да се разреди тестото малку. Оставаме да одмори во фрижидер околу 3 часа за да се зацврсти и да добие кремаста текстура пред да ја користите во колачи.

Слика: Кромбликуки

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.