Крем од тиква со јаболко, специјален за деца

Крем од тиква е протагонист штом влеземе во Есента, а тоа е дека триумфира со сè што сакате да додадете, а повеќе е, совршен е за вечерите на најмалите дома.

Тиквата се карактеризира со тоа што има благ и сладок вкус кој честопати се маѓепсува во семејството. Затоа, денес ќе подготвиме специјален крем од тиква за најмалите во куќата. Вкусно е !!

Уживајте!


Откријте други рецепти на: Рецепти за Ноќта на вештерките, Рецепти зеленчук

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.