Крепи од лосос и сирење

Состојки

 • 125 гр. Од брашно
 • 250 мл. млеко
 • 25 гр. путер
 • 2 HUEVOS
 • пипер
 • сол
 • 100 гр. исечен пушен лосос
 • 250 гр. исечено сирење

Едноставни за подготовка и вкусни кога станува збор за нивно јадење, овие крепи од лосос решаваат вечера брзо. Тие дури признаваат остатоци од други риби и школки варен или на скара, можеме да ги искористиме и на тој начин да му дадеме поголема супстанција на рецептот.

Подготовка:

1. Прво го подготвуваме тестото за. Го топиме путерот и го мешаме со изматените јајца, млекото и малку сол. Ние го победивме овој крем со брашно за да ги елиминираме грутките и оставете го тестото да одмори половина час.

2. Гответе неколку тенки крепи од двете страни во тава со малку путер или масло.

3. На секоја крепа намачкајте малку исечен лосос и сирење. Засукајте, посипете со малку путер и печете на околу 220 степени, така што сирењето се топи.

Збогатете ги крепите: Кисели краставички како маслинки или каперси или билки како копар многу добро се спојуваат со лосос, па тие можат да ни помогнат да му дадеме личен допир на рецептот.

Слика: Elle

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.