Кроасан полнет со мисирка и крем сирење

Состојки

 • Кроасани
 • исечени ладни парчиња мисирка
 • зелена салата, краставица
 • крем сирење
 • мајонез
 • суво грозје или суви брусница
 • бибер
 • масло и сол

Брза, оригинална вечера без прибор за јадење? Истиот овој сендвич со мисирка направен со кроасани наместо исечен леб може да ви послужи. Кога го пробав, го обожавав тој контраст помеѓу нежноста на кроасанот и крцкавиот зеленчук (зелена салата, краставица). И имаше вкус ...

Подготовка: 1. Исечете ја краставицата на тенки парчиња.

2. Подгответе крем со сирење, намалете го со малку мајонез и измешајте со суво овошје, малку бибер и масло.

3. Се шири една од половините со кроасани со кремот. Одозгора ставаме парчиња краставица и лисја од зелена салата. Лесно сол, покријте го со мисирка и покријте го со другата половина од кроасанот.

Слика: Ласени боички

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кончи Бадиола Глез dijo

  добра идеја