Крокети со сирење и орев

Состојки

 • Прави околу 16 крокети
 • 150 гр. Сирење Филаделфија или Рокфорт
 • 150 гр. излупени и сецкани ореви
 • 1 млад кромид
 • 100 гр. путер
 • 175 гр. Од брашно
 • 100 мл. млеко
 • Морско оревче
 • Сал

Сè уште не знаете што ќе вечерате вечерва? Земете сирење од фрижидерот и излупени ореви и направете вкусни и оригинални крокети, сигурно ќе повторите.

Подготовка

Пржете го пиперчето прво во путерот со малку сол додека не стане многу нежно.

Следно го додаваме брашното и сотеме неколку минути. Сега додадете млеко, морско оревче и малку повеќе сол.

Кога тестото е добро измешано, додадете го сирењето и оставете го тестото да се свари уште малку. Додадете ги исецканите ореви и оставете да крчка додека тестото не се згусне.

Ние го резервираме, оставете го тестото да се излади и да се излади, пред да ги подготвиме крокетите, да ги паниме и пржиме.

Тие се вкусни !!

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.