Крокети од печена брокула и сирење

Крокети од печена брокула и сирење

Ако сакате да подготвувате крокети овде имате јадење што несомнено ќе му се допадне. Тоа е здрав начин за елаборирање чинија со брокула, здрав и прекрасен зеленчук што не треба да недостасува во неделната исхрана. Неговата подготовка е многу едноставна, бидејќи треба само да ги измешате брокула и сирење и премачкајте го со презла. Нејзиното завршување може да биде по избор, може заврши пржењето овие вкусни крокети u печете ги без никакво масло и на здрав начин. Се надевам дека ви се допаѓаат и уживате во нив.

Ако сакате да уживате во крокети, можете да создадете тендер Крокети од сирење и класиците крокети од шунка и сирење.

Крокети од печена брокула и сирење
Автор:
Порции: 2-4
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 80 гр брокула
 • 1 јајце
 • 85 гр рендано сирење од типот моцарела или чедар
 • 100 гр сирење фета
 • 1 лажици лук магдонос презла
 • 3 лажици презла со лук и магдонос за премачкување
 • Масло за пржење (по избор)
Подготовка
 1. Ние ја миеме брокулата, го сушиме и го сечеме на многу мали парчиња.Крокети од печена брокула и сирење
 2. Ја додаваме брокулата во сад и ги додаваме 85 гр рендано сирење и 100 гр сирење фета.Крокети од печена брокула и сирење
 3. Ние го додаваме јајце и лажицата од трошки од лебНа Сите состојки добро ги промешуваме, оставајќи тесто што е лесно за калап и доволно густо за да формираат крокети.Крокети од печена брокула и сирење Крокети од печена брокула и сирење
 4. Ние ги формираме топчињата во форма на крокетиНа Тие треба да бидат доволно големи за да се јадат во две каснувања.
 5. Ние ги матиме крокетите и ги ставаме во рерна 180 ° околу 25 минути, или додека не видите дека се златни.
 6. Ако сакате, тие можат да се пржат врело масло додека не видите дека се златни.Крокети од печена брокула и сирење

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.