Чатни од круша и суво овошје, егзотичен гарнир

Ако овој Божиќ сакате да се откажете од вообичаениот гарнир компир или сос од вино, одете во оџакот. Чатни, индиски рецепт, е еден вид компот од овошје и / или зеленчук, ореви и разни зачини кои се готват на многу тивок оган со шеќер и оцет. Резултатот е како многу ароматичен и вкусен горчлив слатко, многу повеќе ако го оставиме подготвен и ПАКУВАЕ дена пред да го консумирате.

Чатни е препарат кој дозволува слобода и во видот на овошјето и зеленчукот, во зачините и во пропорциите на шеќер и оцет, прилагодувајќи се на непцата што претпочитаат киселина или слатко. За да вежбаме, да почнеме со една од круши и ореви. Тоа оди многу добро со живина и свинско месо. Ајде да видиме како ќе помине.

Состојки: 2 прекрасни круши од типот конференција, 16 сливи сливи, неколку суво грозје, 25 гр. лешници, 25 гр. сецкани костени, 1 сладок бел кромид, 150 мл. јаболков оцет (ако е можно), 150 гр. кафеав шеќер, црни бибер, 1 стап цимет, семе од анасон, сол, масло

Подготовка: Првото нешто што треба да направиме е да го исечеме кромидот во густи ленти од ulулиен и да го соеме со малку масло и сол да се зарумени малку и да го изгуби силниот вкус. Штом ќе бидеме подготвени, го резервираме.

Во тенџере, го мешаме шеќерот со оцет и зачини и го ставаме да се загрева на тивок оган. Во меѓувреме, ние ја лупиме, јадрото и ја исекуваме крушата во коцки со саканата големина, во зависност од тоа како претпочитате орев во кој плодот е повеќе или помалку цело.

Сега ги додаваме крушите и остатокот од овошјето и оревите заедно со запечениот кромид исцеден со масло во мешавината на шеќер и оцет.

Оставете го махлиот да се исполни или готви на многу мал оган половина час. Времето за готвење е променливо. Идеално, оџакот треба да има текстура слична на џемот, имајќи предвид дека кога е ладно ќе биде подебело.

Слика: Елгранчеф

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.