Торта рикота од капина

Рикотта Тоа е италијанско сирење, направено од овчо млеко во повеќето случаи, иако може да биде и од кравјо млеко. Неговиот вкус е сличен на маскарпоне, мазна, но доследна. Значи, ќе направиме вкусно торта рикота со капина, одлична комбинација на вкусови.

Состојки:
250 гр сирење рикота, 250 гр капини или боровинки, 3 супени лажици сок од лимон, 2 дл кисела павлака, 250 гр намачкано сирење, 125 гр путер, 125 гр бисквити „Марија“, 125 гр бадеми, 1 лажица кора од лимон, 3 јајца , 200 гр шеќер, 1 лажица пченкарен скроб и шеќер за глазура

Подготовка: Во контејнер ги мешаме бадемите, путерот и колачињата, сè додека не формираат хомогено тесто, со кое ќе го редиме веќе намастениот калап.

Освен во сад, измешајте го сирењето да се шири, сирењето рикота, кремот, сокот од лимон, кора од лимон, изматените јајца, шеќерот и пченкарен скроб. Ние се мешаме многу добро сè додека сè не се поврзе и без грутки.

Оваа смеса ја истураме во калапот и ја ставаме во рерна на 150º околу 40 минути. Откако ќе завршиме, можеме да украсиме со капини и шеќер со шеќер.

Преку: Подарок десерт
Слика: Дон десерт

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.