Паштета од кур, брза закуска за 2 минути

Состојки

 • 1 конзерва курви
 • 8 мали сирења во делови
 • малку супа од кур
 • Неколку капки сок од лимон
 • прскање масло

Малку се состојките и времето што е потребно за да се направи паштетата. И многу е партијата што можеме да ја извлечеме од неа. Што полнење со тарлети, за ширење на сендвичи лосос или туна, како што се крем за салата, за околу мафини… Што ако навистина не ни се допаѓа вкусот на петелките? Не е важно, ние избираме друга конзервирана морска храна, било да е тоа школки, школки ... beе биде исто толку вкусно.

Подготовка: Едноставно ставете ги лешниците во блендерот заедно со сирењата и малку супа. Ние добро ги мешаме состојките додека не добиеме хомогена крема. Ние ја зачинуваме паштетата со малку лимон и масло. Ако сакаме да го олесниме, додаваме малку повеќе чорба од петелките.

Слика: Нотодиш

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.