Лазања од леќа

Лазањи од мешунки

Одиме таму со рецепт за кој ќе ни се заблагодарат најмалите. Ние ќе го користиме леќа што ни остана како да е рагу од месо, да се направи вкусна и оригинална лазања.

Нормално, кога има остатоци леќа дома, обично пире. Но, овој пат отидов подалеку и ги трансформирав во тоа јадење што толку многу го сакаат сите: лазања.

Ако имате кујнски робот од типот Термомикс, можете да го искористите тоа за да го подготвите бешамел. Ако не, овој сос ќе мора да го направите во тенџере, на традиционален начин.

 


Откријте други рецепти на: Рецепти за тестенини, Рецепти за мешунки

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.