Лазања од бел грав и мисиркини гради

лазања со грав

Со денешниот рецепт сакаме да предложиме еден поинаков начин да го доведете гравот на трпеза. ќе подготвиме а бел грав лазања со мисиркини гради. Многу лесно се прави и вкусно.

Во овие топли денови можете да го послужите умерено, ќе видите дека е и многу богат. 

Ако користите листови од претходно варени лазањи Ќе се спасите од чекорот на готвење на тестенините. Вака или онака ве охрабрувам да го подготвите.

Повеќе информации - Лазања од модар патлиџан и мелено месо


Откријте други рецепти на: Рецепти за тестенини, Рецепти за мешунки

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.