Лазања со школки со домат

лазања со пченка

Денешните лазањи може да се јадат топли. Е лазањи од школки со домат која се подготвува за миг и која вклучува и конзервирана пченка.

Како и секогаш, листови за лазања тие треба да се готват претходно додека тоа го назначи производителот. Ако претпочитате да ги користите листовите лазања за кои не е потребно претходно готвење, ќе мора да направите малку полесен бешамел (помалку густ) за тестенините да бидат добро хидрирани.

Ви ја оставам врската до уште една лазања каде што можете да прочитате и да видите како го подготвив бешамелот.

Повеќе информации - Лазања од колбаси од свинско месо


Откријте други рецепти на: Рецепти за тестенини

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.