Леб од кисело млеко

Децата сакаат закуски направени со ова млечен леб. Секогаш е мека, кората едвај се забележува и има малку сладок вкус што е одличен со варена шунка, салама и паштета.

Можете да направите еден леб, користејќи тип на мувла торта од слива, или мали мафини како оние што ги гледате на фотографијата. Само ќе треба да го смениме времетраењето на печењето, бидејќи постапката што треба да се следи е секогаш иста.

Во рецептот ќе ги видите чекорите што треба да ги следите ако користите цврсто природно кисело тесто - можете да видите како изгледа моето на една од фотографиите. Ако немате кисело тесто и сакате да го направите со традиционален пекарски квасец, препорачувам да продолжите овој друг рецепт -Намалување, доколку сакате, на количината на шеќер.

Повеќе информации - Млечен леб, сочни закуски


Откријте други рецепти на: Појадок и закуски, Рецепти за леб

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.