Лесна торта од јогурт

Веќе видовме многу рецепти за торти, од многу вкусови и од различни видови. Но, денес сакам да бидам малку потрадиционална и ви донесувам рецепт за Јогурт торта, што сигурно повеќе од едно веќе знае, со таа разлика што ќе го направиме светло.

Состојки: обесен природен јогурт, две јајца, три лажици брашно од цело зрно, плик со квасец, рендан лимон, три лажици масло, лажица лесен маргарин и две чаши кафеав шеќер.

Подготовка: Во голем сад изматете ги јајцата, додавајќи постојано шеќер, брашно, квасец, јогурт, кора од лимон и масло. Месете додека не добиете паста со хомогена текстура.

Ние шириме калап за торта со маргарин и загрејте ја рерната на 180º, ставете го калапот и печете додека тортата не порумени. За да провериме дали е готово или не, боцкаме со вилушка, ако излезе чисто, веќе е сварено.

Vïa: Лесна кујна
Слика: Кујната на Бабел

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.