Лесно смути со црвени бобинки

Со оваа топлина и толку многу активност нема ништо како лесно смути со црвено овошје уживајте во празниците.

Смутињата влегоа во нашите животи одамна и, во мојот случај, да не заминуваат затоа што се лесен за правење и тие исто така дозволуваат многу комбинации.

На пијалаци Тие имаат повеќе текстура отколку смути и обично содржат или кршен мраз или замрзнато овошје. Што ги прави не толку течни пијалоци.

Лесно смути со црвени бобинки
Ужина едноставна како и богата.
Автор:
Тип рецепт: пијалаци
Порции: 2
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 85 гр грчки јогурт
 • 175 гр замрзнати бобинки
 • 60гр млеко
Подготовка
 1. Ние ги ставаме сите состојки во чашата за мешалка и мешаме 1 минута или додека црвените плодови не се измешаат добро со млечните производи.
 2. Ние служиме веднаш.
Нутриционистички информации по порција
Калории: 115

Дали сакате да дознаете повеќе за ова лесно смути со бобинки?

Можете да ги замрзнете црвените плодови директно или да ги купите веќе замрзнат. Користете ја опцијата што ви се допаѓа најмногу или најекономично.

Ова смути е малку курва поради рибизлите, капините, јагодите и малините. „Најхрабрите“ сакаат да го прифатат тоа на тој начин, но ако сте послатки, можете додадете засладувач. Една лажица сируп од агава или кафеав шеќер ќе биде доволна за да ја прилагодите на вашите вкусови.

Овој рецепт е толку лесен што е подобро да го натерате да го земе во истиот момент. Ако го направите тоа неколку часа однапред, текстурата ќе се промени затоа што плодовите ќе се стопат, но ќе биде исто толку добро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.