Летни канелони

 

Летни канелони

Овие варени ролни шунка Имаат спектакуларен и свеж фил за да можете да уживате во ова јадење секој ден од годината. Неговата форма симулира канелони и затоа го доби ова особено и совршено име за лето. Се создава со фил од туна, малку кромид и црвен пипер и јајце. Тие се посебни и ќе ви се допаднат поради тоа колку се лесни и колку се апетитни.

Ако ви се допаѓа овој тип на рецепти, можете да ги пробате нашите “ролни од шунка и сирење"Или"печени кифлички од сланина со крем сирење".

Летни канелони
Автор:
Порции: 4
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 8 квадратни парчиња
 • ¼ мал кромид
 • 2 HUEVOS
 • 1 мала конзерва туна во масло
 • 2 пикеillо пиперки
 • 2 големи кисела краставици
 • 200 мл мајонез
 • малку сол
 • Грст зелени маслинки
Подготовка
 1. Тоа е лесен и поинаков рецепт кој ќе ви се допадне. Сварете ги јајцата во малку вода со малку сол. Оставете да се готви помеѓу 12 и 15 минути. Кога ќе се сварат оставете ги да се изладат.
 2. Во чинија ставаме изрендајте го кромидот. Ако не ви се допаѓа на овој начин, можете да го исечете на многу мали парчиња.
 3. Ние го лупиме јајца и исто така ќе ги рендаме. Во сад додадете го кромидот и јајцето.Летни канелони
 4. Се сечкаме на мали парчиња пикило и кисели краставички. Ние додаваме конзерва туна се исцеди и се додава мајонезот минус 2 лажици. Сите состојки убаво ги измешавме.Летни канелони Летни канелони
 5. Има само пополнете ја шунката Јорк. Го продолжуваме парчето, ставаме дел од филот и завиткуваме.Летни канелони Летни канелони
 6. Канелоните ги сервираме на извор, украсете со неколку нишки мајонез и одозгора посипете малку маслинки.Летни канелони

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.