Лижавчиња лиснато тесто, чоколадо и облаци

Лиснато тесто е многу популарна состојка. Можеме да го купиме направено, но исто така можеме и да направиме свои домашно лиснато тесто со нашиот рецепт. Која опција и да ја изберете, сигурно Овие чоколадни лижавчиња и малку облаци ќе изгледаат одлично за вас. Исто така, сега кога се приближува Ноќта на вештерките, можете да ги декорирате како што сакате за застрашувачка ноќ. Ве оставаме со уште многу рецепти за Ноќта на вештерките.

 


Откријте други рецепти на: Празници и посебни денови, Оригинални десерти, Десерти за деца, Рецепти за Ноќта на вештерките

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.