Месо од канелони за деца

Вкусни канелони

На канелони Тие се добра опција да понудат квалитетно месо на најмалите. Денес ги подготвуваме со мелено говедско месо. Откако ќе го подготвиме рагот, ќе го мелеме за да добиеме кремаст рагу, без парчиња.

Пастата што ќе ја користиме е претходно зготвено и во форма на канелони. Со ова ќе го зачуваме чекорот на готвење тестенини во вода, ставете ги на крпа, превртете ги со кремот внатре ... 

Послужете ги со добро салата и ќе имаш comida решени

 


Откријте други рецепти на: Рецепти за месо

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.