Мешавина од житарки и мешунки, со chorizo

мешавина од житарки

Дали сакате да изненадите дома со ново јадење? Да подготвиме топла, а мешавина од житарки и мешунки да уживате во остатокот од зимата.

Сигурно веќе сте подготвиле разни чорби од зеленчук: Наут со хоризо, грав со зеленчук... но, дали ги знаете чорбите од житарици и мешунки? Ве учиме да ги подготвите.

Ги продаваат на пазар. Тие се пакувања кои содржат и житарки (пченица, јачмен...) и мешунки (ситно гравче, леќа...). Сè суво. Тие не бараат претходно натопување бидејќи мешунките се мали по големина. Како резултат на тоа, добиваме јадења полни со својства кои нè полнат со енергија за да го дочекаме денот онака како што заслужува.

Повеќе информации - Наут со хоризо, грав со зеленчук


Откријте други рецепти на: Рецепти за мешунки

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.