Мус од авокадо со забен камен од рак

Мус од авокадо со забен камен од рак

Овој рецепт нè воодушевува со овој вид на свежи јадења за да ги земеме во топло време. Или како убав стартер за да не е толку тежок со останатите јадења. Оваа комбинација одлично се вклопува, со својата забен камен од рак рачно изработен и со примеси на соја и мазно мус од авокадо украсени со малку шлаг. Ако сакате да го направите тоа, не губете детали.

Ако сакате рецепти направени со авокадо, можете да го прочитате нашиот рецепт за „Авокадо направено полнети со ескарол и лосос“.


Откријте други рецепти на: Салати, Почетнички, Рецепти

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.