Се шири домашно крем сирење

Колку пати се чувствуваме како да ни снемуваат идеи кога подготвуваме сендвич за нашите деца? Без разлика дали станува збор за закуска, или онаа што е однесена на училиште за одмор, вистината е тоа понекогаш е тешко да не се повторувате за да не му здосади на детето.

Се сеќавам дека кога бев мал, многу деца сметаа дека нивната закуска за одмор не може да се натпреварува со сочното и нездраво индустриско печиво што ги носеа нивните соученици и немаше неколку пати кога сендвичот заврши во ѓубре. И тоа беше затоа што тие беа уморни од тоа секогаш да јадат истата работа.

За да им помогнете на вашите деца да не се досадуваат од сендвичот, денес ви предлагаме низа домашни намази што можеме лесно да ги направиме со мешање на состојките што ги сакаме со крем сирење од типот на Филаделфија. Willе ни треба само добар миксер и ќе можеме направете најмногу сочни намази и по наш вкус.

Некои идеи се, на пример, туна што може да се шири во масло, сардела, салама, ракчиња, домат со оригано, пиперки пиперки, шунка од Јорк, пушен лосос или, накратко, нешто што може да се случи. За да ги извршите, само треба упорно победи ја избраната состојка со крем сирење, што ќе го додадеме малку по малку во зависност од саканата конзистентност. Не престанувајте да ги пробувате, бидејќи тие се вистински порок!

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.