Наут варен со печурки

Наут варен со печурки

Ова јадење е одлична идеја да се подготви здрав наут без маснотии и направете го вегетаријански рецепт. Печурките ќе ги свариме со голем сос и ќе ги додадеме во претходно сварениот наут. Идејата е одличен предлог, бидејќи завршува со оригинален, поинаков вкус и со вкус кој ќе ве изненади.

Ако сакате да подготвувате јадења со зеленчук, можете да го пробате нашиот „разнобојна наут“ o „Чорба од леблебија со спанаќ и ракчиња“.

 


Откријте други рецепти на: Рецепти за мешунки

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.