Најлесен и највкусен летен фрикшејк

Theештината е тука и за да се бориме против неа ништо подобро од мал избор со тресе или откачувања Полесно и вкусно лето.

И, тоа е дека фрикшејковите се помодерни од кога и да е, бидејќи тие не само што комбинираат сладолед, овошје и млеко. Тие исто така го носат и декорација до екстремни точки правејќи ги неодоливи. Можете да користите сирупи, колачиња, јуфки, чоколади, па дури и крофни или вафли. Границата е поставена од вашата фантазија.

Овие рецепти што тој нè научи Алма Обрегон во изложба на пазарот во Барсело, каде покажа многу трикови. Иако главната тајна е да се користат квалитетни производи.

Затоа користете крем сладолед, зрело вкусно овошје или свежо или замрзнато и пред сè користете а квалитетно млеко како ЕДИНСТВЕНО млеко.

Тоа е галициско млеко, уникатен по својот вкус и со одржлива посветеност и во производството и со пакувањето што го користи. Иако најдоброто нешто е што тоа е првото галициско млеко заверено за благосостојба на животните. Така, можете да замислите вкус на вистинско млеко.

Со производи добро и со овие едноставни рецепти, вашите летни шејкови или фрикшејкови ќе бидат успешни.

Матча Фрикшејк со млеко Únicla

2 банани
2 лажици матча (зелен чај во прав)
250 мл ЕДИНСТВЕНО полумастено или обезмастено млеко
грст спанаќ
3 датуми
Крем за украсување

Ние ги ставаме сите состојки во чашата со мешалка, освен кремот за украсување. Ние победиме една минута, така што сите состојки се добро смачкани и измешани.

Ние се ставаме во чашите или бокалите и украсуваме со кремот.

Фрикшејк од чоколаден лешник

2 големи топки сладолед од ванила
1 голема топка сладолед од чоколадо
180 мл полно или полууникатно млеко
Да декорира:
Чоколаден чипс
Шлаг
Чоколади и вафли

Ние ги ставаме сите состојки во чашата со блендер, освен за украсување. Ние победиме една минута, така што тие се добро смачкани и измешани.

Ние се ставаме во чашите или бокалите и украсуваме со вафли, кремот и гранлило или чоколадни тестенини.

Колаче и крем фрикшејк

3 големи топки сладолед од ванила
6 колачиња за колачиња и крем
180 мл Единствено полномасно млеко
Да декорира:
50 гр темно чоколадо
50 ml од било што течност за монтирање
Шлаг
2 мелени колачиња за колачиња и крем
Крофни за колачиња и крем

Подгответе го ганашот загревајќи го кремот за матење во тенџере додека не почне да врие. Тргнете го од оган и додадете го исецканото црно чоколадо. Добро мешаме додека не добиеме темно, сјајно и топење чоколаден прелив.

Со оваа ганаш ја украсуваме внатрешноста на чашите и рабовите. Ние резервираме во фрижидер до собранието.

Од друга страна, ставете го сладоледот, млекото и колачињата во чашата со блендер. Ние победивме околу 15 секунди, така што сите состојки се добро смачкани и измешани.

Содржината ја истураме во украсените чаши и украсуваме со крофни и шлаг. Завршуваме попрскувајќи ги мелените колачиња.

Фрикшејк од манго и страсно овошје

1 исечена замрзната банана
300 гр манго замрзнат во коцки
100 мл САМО полу или обезмастено
Да декорира:
Шлаг
2 овошја од страста и тежината на нивната пулпа во шеќер
Парчиња манго

Започнуваме со подготовка на сируп за декорација, за ова ставаме пулпа од 2-те овошја страст со шеќер во тенџере. Го загреваме неколку минути додека не добиеме подебела конзистентност. Оставаме да се олади за да добие уште повеќе тело.

Од друга страна, сите состојки ги ставаме во чашата со блендер, освен состојките за украсување. Ние победиме една минута, така што сите состојки се добро смачкани и измешани.

Истурете во чашите или бокалите и украсете со шлаг, сирупот што го подготвивме и неколку парчиња манго.

Дали сакате да дознаете повеќе за најлесните и највкусните летни фрикшејкови?

Можете да ги користите различни видови крем како нормалниот изматен со малку шеќер. Иако исто така можете да го вкусите или да му дадете малку боја користејќи зелен чај од матча или какао. Можете дури и да користите крем од кокос.

За некои шејкови или фриксејкови навистина освежувачки обидете се да ги имате сите состојки во фрижидерот за да бидат многу кул.

Да им служи употреба високи чаши или ледени стомна со рабовите украсени со чоколадни јуфки или шеќер во боја. Не заборавајте да додадете шлаг, сирупи и други добрите.

Ах !! И не заборавајте да ставите еден слама да уживаат во потполност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.