Неделно мени од 12 до 16 декември

После ретка недела со толку многу слободни денови и долгоочекуваниот декемвриски мост, се враќаме уште една недела со нашето неделно мени. Значи… Облечи ја престилката и… Ајде да готвиме !!

Понеделник

Храна: Пржен ориз со аспарагус, брокула и ракчиња
Десерт: Јогурт со смокви и мед

вечера: Печени пилешки крилца со соја. илјади и лимон
Десерт: Лижавчиња банана и чоколадо

Вторник

Храна: Шпагети од сипа со ракчиња, лигњи и школки
Десерт: Печени јаболка

вечера: Риба супа
Десерт: Крем од бело чоколадо

Среда

Храна: Печени кнедли со сланина и јајце
Десерт: Овошна салата со крем

вечера: Печено пилешко кордон блу
Десерт: Крем од портокал

Четврток

Храна: Лазања од модар патлиџан
Десерт: Пудинг од ориз со карамелизирано јаболко

вечера: Супа од брокула и тиквички
Десерт: Домашно чоколадо од Petit Suisse

Петок

Храна: Глувци од мелено месо
Десерт: Салата од портокал со јогурт

вечера: Супа од кромид
Десерт: Домашен јогурт со карамела и ореви

Искористи!

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Асен Хименез dijo

    Благодарам, Росио!