Неделно мени од 7 до 11 ноември

Среќна недела !! Имаме кратка недела во Мадрид повторно со забава во среда, затоа ќе ги ставиме батериите за да го искористиме цела недела и да го подготвиме нашето неделно мени како и обично. Искористи!

Понеделник

Храна: Ориз со пилешко и шафран
Десерт: Крем од банана

вечера: Пица со лосос и спанаќ
Десерт: Јогурт со киноа и бобинки

Вторник

Храна: Зелен грав запечен со шунка
Десерт: Пудинг од ориз, ванила и калинка

вечера: Компир крем со зеленчук и сланина
Десерт: Лижавчиња банана и чоколадо

Среда

Храна: Бел грав со хоризо
Десерт: Овошна салата со крем

вечера: Крем од грашок
Десерт: Домашен јогурт со карамела и ореви

Четврток

Храна: Пилешки бутови со печурки
Десерт: Јаболкова салата со крем од крем

вечера: Лазања од модар патлиџан
Десерт: Македонија облечена со мед и лимон

Петок

Храна: Задушени компири со месо
Десерт: Печено јаболко

вечера: Боранија со јајце, шунка и домат
Десерт: Карамелизиран портокал

Искористи!

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.