Кој е омилен вкус на паштета?

Ако најмалите во куќата сакаат паштета, нема изговор да изберат вкус, бидејќи благодарение на паштетата Casa Tarradellas можеме да вкусиме 12 различни вкусови.

лосос-куќа-тарадела

Се сеќавам дека уште од мала, кога и да имав паштета од Каса Тарадеlasас, тоа беше во сендвичи, но сè повеќе станува надополнување на јадењата што ги готвиме секојдневно. Зошто да не се подготви А. филе полнети со сланина и паштета, милфеј од компир, паштета и Педро Ксименес или некои други паштети канелони?

иберико-куќа-тарадела

Како што можете да видите, да ги вкусите боите, и сега, покрај тоа, Casa Tarradellas има обновен опсег од 12 различни вкусови, сите погодни за колијакии:

 • Пилешка паштета Casa Tarradellas: Направен е со пилешко месо со благ и нежен вкус.
 • Каса Тараделас фина паштета од билки: Направени од свински црн дроб од нивните фарми и со многу внимателен избор на ароматични билки кои му даваат благ вкус на паштетата.
 • Пате со пиперка Casa Tarradellas: Направени од свински црн дроб од нивните фарми со допир на зелена, бела и црна пиперка. Класик што не треба да се пропушти.
 • Мека паштета Casa Tarradellas: Направени со свински црн дроб од нивните фарми, зачинети во најтрадиционален стил и со фина и кремаста текстура.
 • Пиринејски пате Casa Tarradellas: Направено со врвно квалитетно ибериско свинско месо, одгледано во најчистите степи.
 • Паштета од шунка Casa Tarradellas: Направен од варена шунка од свињи на нивните фарми и зачувување на сите нејзини нутритивни придобивки.
 • Паштета за кампања Casa Tarradellas: Направени од црниот дроб на нивните свињи и зачинети во најчистиот традиционален стил на француското село.
 • Паштета од патка Casa Tarradellas: Направено од црн дроб од патка и според неговиот традиционален рецепт, паштетата се смета за деликатес.
 • Паштета од Olivda Casa Tarradellas: Рецептот Casa Tarradellas Olivada е направен од црни и зелени маслинки зачинети со екстра девствено маслиново масло.
 • Паштета од сардела Casa Tarradellas: Направен е со свежи аншоа фатени во Медитеранот. Покрај непогрешливиот вкус, тој ги почитува сите нутритивни придобивки на мрсната риба.
 • Паштета од лосос Casa Tarradellas: Ги зачувува сите здрави хранливи материи во мрсната риба. Исто така, помага да се има разновидна и урамнотежена исхрана.
 • Паштета од туна Casa Tarradellas: Направени од врвни врвови на туна со сите нутритивни придобивки што ги обезбедува рибата.

паштета-каса-тарадела

Ако сакате откријте повеќе рецепти направени со паштета Casa Tarradellas, не пропуштајте го # РецептиCasaTarradellas во социјалните мрежи, бидејќи можете да ја играте и играта Пајт, покажувајќи дека имате добра меморија. Играњето е многу лесно, само треба да изберете едно од 3-те нивоа на тежина и да ја запомните низата.

неколку-паштети-каза-тарадели

И, ако сакате да добиете една од 100-те серии на Пате Каса Тарадеlasас што ќе се игра, до следниот 10 ноември, Каса Тараделас започнува нова промоција „Пробајте ја паштетата Каса Тараделас“ во која само со одговарање на едноставна Прашалник со 3 прашања за вашите преференции во врска со паштетата и пополнете формулар со вашите податоци.

Да учествуваат!

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.