Орео колачиња за закуска на в Valentубените

Состојки

 • 130 гр. бадемов прав
 • 130 гр. на шеќер
 • 125 гр. Од брашно
 • 40 гр. какао во прав
 • 130 гр. путер
 • нотка на парична казна сол
 • бел крем Орео

Овие чоколадни колачиња инспирирани од вкусните колачиња исполнети со Орео треба да бидат подготвени со многу убов за Денот на вineубените, ако сакаме да излезат совршени. Патем, некои колачиња што можат да бидат романтично изненадување за нашата двојка на Денот на вineубените, особено ако ги спакуваме во убава кутија.

Подготовка

 1. Лесно наздравете ги бадемите во прав во тава додека не добијат убава златна боја. Кога бадемот ќе се олади, продолжуваме со рецептот.
 2. Потоа ги мешаме сувите состојки, тоа е да се каже мелените бадеми и брашното, какаото во прав, прстофат сол и една третина од шеќерот.
 3. Покрај тоа, го матиме омекнатиот путер со миксер со остатокот од шеќерот додека кремот не се обели.
 4. Ние го мешаме кремот од путер со подготовка од бадем и какао додека не се добие хомогена маса. Ние формираме топка и ја завиткаме во пластичен филм. Оставивме тестото да одмори во фрижидер 30 минути.
 5. Тогаш го истегнуваме тестото со сукалка за да стане дебело околу половина прст. Ние го исекуваме тестото во срца и ги ставаме одделно на плех за печење покриен со хартија за печење.
 6. Ние готвиме колачиња во рерна загреана на 160 степени во текот на 15 минути.
 7. Еднаш лади на решетка, ги полниме во парови со крем крем. (Кликнете на врската за да го видите рецептот).
 8. Слика: Вилијамс Сонома

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.