Оригинални мезе за сирење

Сирењето, богато со ароми, бои и текстури, е идеално да се зема во предјадења како ражничи, канапе или во чаши. Забавни и разнобојни мезе како овие се совршени за детска забава, бидејќи покрај тоа што сирењето се комбинира со разновидна храна, може да се јаде стоејќи и во неколку гризнувања.

Прво ве советуваме а шут сирење маскарпоне со крем моркови и шунка. Едноставно, треба малку да го поставите маскарпонето со малку масло и сол. Направете густо пире од морков со малку вода за готвење, масло, путер и ким. Го ставате на врвот на сирењето во чашата и завршувате со неколку ленти од шунка.

Вториот е а Рагулка од сирење Гауда и Ементал со грозје и леб. И, конечно, некои тортилја, моцарела и домати од канапе. Овие канапе може да бидат совршени и оригинални ако ги исечете состојките со машина за тестенини.

Слика: Рецепти, Кујната, Идеално

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.