Основа за солени курви

Понекогаш купуваме листови лиснато тесто или тесто за кратки микробранови за да направиме солени колачи без да размислуваме дека можеме да направиме дома. многу едноставна основа дека, иако ги нема истите карактеристики како и претходните, прекрасно ни служи за овој вид на подготовка.

Оној што ти го предлагам има само брашно, вода, масло и сол. Останува крцкав и се подготвува за многу кратко време. Можете да го видите на фотографиите од чекор по чекор.

Печењето ќе се изврши во две фази: прво во бело, со тежина одозгора (користев сув грав) и потоа со фил што го подготвивме.

Имајте го на ум за вашите кикиши, тоа е економично и без адитиви.

Повеќе информации - Киче за шунка и сирење за вечера!


Откријте други рецепти на: Менија за деца, Печени рецепти, Рецепти без јајца

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.