Сунѓерска торта со лимон-вар, колку ароматична!

Toе му дадеме нов воздух на класичната торта со сунѓер од лимон. Иновациите често не мора да бидат тешки. Доказ е оваа торта. Само додадете кора од вар во тестото.

Оваа торта е вкусна со урда од лимон или со џем од лимон, со крем, со шлаг или со сладолед.

Состојки: 3 јајца, 1 природен јогурт од лимон, 3 мерки кисело млеко од јогурт, 2 мерки шеќер јогурт, 1 мерка јогурт со стопен путер, 1 лажица крем, кора од половина лимон, кора од 2 липа, плик од половина квасец

Подготовка: Во голем сад измешајте ги сите состојки, почнувајќи од брашното со квасецот и путерот. Јајцата може да се додадат со одвојување на белките од жолчките за да се зголеми сунѓереството на тортата. Прво ги додаваме добро изматените жолчки во тестото и откако ќе се врзе, ги додаваме изматените белки.

Подмачкајте калап за торта со малку путер или премачкајте го со хартија за печење и истурете го тестото. Ставаме во загреана рерна на околу 175 степени околу 40 минути или додека не забележиме дека тортата е готова. Ние прибегнуваме кон трикот на иглата, ако излезе суво, тортата е подготвена.

Слика: Ел, Квебегрегијапровинција

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.