Рокфор паштета

За сендвичи, канапе, пломби и други мезе ви го прикажуваме рецептот за рокефор пате. Моќниот вкус на ова сирење може да се олесни со други видови помеки бели сирења како што се урда, бургос или козјо сирење. Можете да му дадете похранлив допир со додавање на сецкани ореви.

Состојки: 300 гр. рокофор сирење, 500 мл. течна павлака, 4 јајца, сол и бел пипер

Подготовка: Јајцата, сирењето, солта и биберот добро ги победивме. Го додаваме кремот и добро се мешаме. Поминавме преку Кинезите. Подмачкајте го калапот со малку масло и лебници. Додадете го кремот и ставете го во рерна во бан-мари 45 минути. Оставете го да се олади.

Слика: Хавибарера

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.