Печени кромид прстени

Признавам, сакам прстени од кромид, но тешко дека некогаш ги правам затоа што пржењето не оди со мене. Колку пати си го кажал ова? Па, за да не мора да се борите со литри масло кога правите пржени, денес подготвивме неколку вкусни прстени од кромид што одат во рерна, и тие се исто толку добри и јасни како обичните прстени од кромид.

Толку се едноставни прстените на кромидот!


Откријте други рецепти на: Забавни рецепти, Лесни рецепти, Оригинални рецепти

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.