Пилешко и сирење се тркалаат со сланина

Со сирење и сланина, најмалите во куќата можеби повеќе прифаќаат пилешко месо, што само по себе е обично едно од нивните омилени. Овие три состојки ќе ги комбинираме во неколку вкусни валани ролни и варени во рерна. Спакувани? Да во кујната Ние ја нарекуваме албардар техниката која се состои од завиткување парче месо или риба во парчиња сланина, сланина или сланина за да им даде сочност и вкус во исто време избегнувајте премногу руменило однадвор кога ги готвите во рерна или на скара.

Состојки: 4 тенки филети од пилешки гради, 8 лажици сирење што се шири, 1 лажица сенф, малку власец, 4 парчиња многу тенка сланина или сланина, бибер, масло и сол

Подготовка: Прво правиме крем со добро мешање на сирењето, пиперчињата и сенфот. Откако ќе ги прошириме и скршиме градите, ги зачинуваме од двете страни и на секое филе шириме околу две лажици крем.

Секој филе на дојка цврсто го тркаламе со рацете и го боцкаме со чепкалка за заби, затворајќи ги и рабовите за да не избега полнењето. Можеме да користиме нишки од канап или кујна за да ги затвориме ролните.

Во тава со масло ги кафеаваме од сите страни да се запечатат за да не изгубат толку многу сокови при печење.

Сега ги завиткаме ролатите со сланина, повторно затворајќи ги со чепкалка за заби и ги ставаме на плех со хартија за да ги печеме на околу 200 степени околу 20-30 минути.

Слика: Блогчеф

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Калиопе dijo

  Одлично! Јас го сторив тоа вечерва и тоа беше тотален успех: моите ќерки јадеа. Јас го заменив коријандерот со свеж босилек што морав да го потрошам. Благодарам

 2.   Алберто Рубио dijo

  Ви благодариме што нè следевте Бакнеж за оние лакоми девојки!