Пијадини со маслиново масло и брашно од цело зрно

Ги сакам пијадините. Со оние што денес ги споделувам со вас се направени екстра девствено маслиново масло но може да се направат и со сало. Toе ги подготвиме со бело пченично брашно измешано со брашно од цело зрно. На тој начин тие ќе бидат малку поздрави.

Кога станува збор за полнење, можностите се бесконечни. Мој предлог: варена шунка со моцарела. Ако еднаш ги наполните, повторно ги ставите во тавата, веќе свиткана, моцарелата ќе се стопи ... на овој начин тие се прилично спектакл.

на пијадините се типични за северна Италија. Децата го сакаат ова јадење исто како и пица, особено затоа што секој може да го избере својот омилен фил.

Повеќе информации - Домашно тесто за пица


Откријте други рецепти на: Рецепти за леб

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.