Смути со манго манго: многу кремасто смути

Состојки

 • 1 тенџере со шербет од манго
 • 200 гр намаз од сирење или маскарпоне
 • 50 гр шеќер за шеќер
 • 100 мл млеко
 • Јагоди и ананас за украсување

Шербетот од манго и крем сирењето се компоненти на овој шејк или смути. Тоа е многу лесно, но многу софистицирано. Шербетот од манго може да се најде во сите делови за сладолед во супермаркетите, но можете да користите друг што ви се допаѓа. Секако, ако најдете одлична комбинација, споделете ја со нас.

Подготовка:

Во сад, работиме сирење со шеќер со неколку прачки или вилушка додека сè не се вклопи. Малку по малку го истураме млекото, додека не добиеме еден вид крем за пециво. Го ставивме наведениот крем во кеса за пециво.

За да го составиме смутито, го ставивме шербетот од манго во голема чаша мартини. Ние го ставаме крем сирењето со помош на кесичката за пециво со кадрава млазница ако е можно.

Украсете со јагоди и парче ананас.

Слика: fitcampusblog

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.