Крем од козјо сирење, разноврсна

Состојки

  • 1 ролна козјо сирење
  • половина од тежината на козјо сирење во ширење на бело сирење
  • поздравниот течен крем за готвење
  • бибер и сол

Како сос за тестенини, компири или месо; како софистициран удар; како намаз за канапе или полнење за тарлети; како фундуе ... Овој богат крем од козјо сирење ги има сите овие намени, во зависност од тоа дали ќе го направиме повеќе или помалку густ. За да му дадете малку повеќе радост, можете да користите свежи билки, некои од вашите омилени зачини или ароматизирани масла. Ниту овој крем би погрешил со малку зеленчук захаросан или крцкав шунка или сланина.

Подготовка: Можеме да го подготвиме кремот следејќи ги овие пропорции или посакуваните. Случајот е да се најде точката на вкус и текстура што ги сакаме, според употребата што ќе ја дадеме кајмакот.

За да го подготвите, само треба добро да ги победите состојките и да ги ставите во фрижидер подоцна.

Слика: Книга Беленкук, Цветни рецепти

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.