Пилешки гради полнети со спанаќ, крем сирење и ореви

Состојки

 • За 4 лица
 • 2 пилешки гради исечени на тенки филети
 • Свеж спанаќ
 • Крем сирење
 • Сал
 • Пимиента
 • Ореви
 • Маслиново масло
 • Да се ​​придружува
 • Црешани домати
 • Пиперчиња
 • Тиквички
 • Berenjena

Ако ви здодеа да подготвувате секогаш типични пилешки гради, денес имаме рецепт за пилешки гради полнети со зеленчук. Toе користиме три главни состојки што ќе му дадат многу посебен вкус. Спанаќ, крем сирење и ореви.

Подготовка

Ги оставаме филетите што е можно потенкиАко не се осмелиме, подобро е да ни ги направат во живинарската куќа, откако ќе ги имаме подготвени, ќе ги оставиме испружени на табла за сечење. Ги сол и бибер и ги оставаме настрана.

Во тава за пржење подготвуваме малку масло (околу две лажици) и кога е жешко додаваме спанаќот, и оставете го да се крчка малку. Потоа го додаваме крем сирење за најмногу мед, малку бибер, сол и ореви на парчиња. Ние оставаме смесата да остане унифицирана или резервираме.

На секое филе на дојка ставаме малку од смесата од спанаќ, крем сирење и ореви и се тркалаат. Ние подготвуваме извор за рерна, зачинуваме одозгора секој пилешки ролат и додаваме малку маслиново масло одозгора. Ја ставаме рерната да се загрева до 200 степени и го ставаме нашиот полнети пилешки гради околу 20 минути на 200 степени.

Придружете ги вашите полнети пилешки гради со малку заситен зеленчук на скара, и тие ќе бидат вкусни.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Fabiola dijo

  Многу вкусно, благодарам што го споделивте рецептот