Филети пилешко полнето печено сирење

Состојки

 • За 4 лица
 • 6 средни пилешки филети
 • 6 ленти моцарела
 • Сал
 • Пимиента
 • 6 ленти сланина

Тешко е да се започне во понеделник, а сигурно веќе размислувате што да подготвите за ручек денес. Исто така, Имаме многу едноставен рецепт кој е многу добар и резултат За децата во куќата. Тоа е за пилешки филети полнети со сирење, кои се печат без масло. Тие се спектакуларно сочни и се многу забавни за децата. Забележете како се прават.

Подготовка

Зачинете ги пилешките филети и истегнете ги на табла за сечење. Откако ќе ги подготвите и истегнете, ставете стапче од моцарела точно во центарот и валајте ги внимателно за да не се покаже. За да ја поправите топката, така што ништо да не излегува од ништо, користете чепкалка за заби. Направете го истото со остатокот од шницли.

Откако ќе ги навивам сите, земете ленти од сланина и ставете ги како „премачкување на филето“ а исто така држете ги со помош на чепкалка за заби.

Ставете ја рерната да се загрее на 180 степени, и кога е жешко, ставете ги сите филети на плех за печење со специфична хартија за печење и варете ги валаните шницли на скара околу 25-30 минути на 180 степени, додека не видите дека се златни.

Откако ќе ги подготвите, извадете ги и извадете ги чепкалките за заби за да не се боцкаат малите.
Придружете ги филетите од богата салата со зелена салата, домати од цреша и маслинки и малку пире.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Маргарет Буитраго dijo

  Предлог ... дали можете да ставите колку грама порција во секој ваш рецепт и / или колку единици, и приближните калории по порција?