Појадок за rsубовници

денот на вљубените вашиот партнер заслужува да му донесете појадок во кревет. Ние ви помагаме да создадете „дијамантски појадок“ со низа романтични, ефтини и лесни за подготовка идеи.

1. Вклучува едно од најромантичните и афродизијачките плодови што постојат, Јагоди. Оваа сезона тие се појавија на пазарот и порано и со многу добар квалитет.

2. Користете калапи или секачи за тестенини во облик на срце да готви крепи или јајца. Исечениот леб можете да го исечете со силуета на срце и да го наполните со јајцето.

3. Ако можете да си дозволите голтка кава на почетокот на денот, одете по неа. Неговите меурчиња дури и ќе ви помогнат во варењето на храната, ако појадокот изобилуваше.

4. Во продавниците за прибор за готвење можете да најдете специјални прибор за денот на вљубените по пристапни цени, особено ако е за еднократна употреба.

А ти, дали си толку романтичен што имаш повеќе идеи?

Слика: Сузанстајл, Сквадиу, Сибир, Љубов, всушност

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.