Пржено камбер сирење со џем од малина

Состојки

 • За 2 лица
 • 1 када камбомбер сирење
 • 2 HUEVOS
 • Трошки од леб
 • Маслиново масло
 • Мармалад од малина

Тоа е едноставно мезе, бидејќи нема многу трошка. Леб и пржење камбомбер сирење е многу едноставен и резултатот е најбогат и сочен. Покрај тоа, ние ќе се осигураме дека сирењето не излегува од пасирање, така што ќе биде што е можно крцкаво.

Подготовка

Ние го исекуваме сирењето на делови. Со средно камбершко сирење, ќе добиеме околу 16 клинови од сирење.
Поминавме низ изматеното јајце, а потоа и презла. Повторуваме повторно за изматеното јајце и за лебни трошки за да не се распадне.

Го ставаме сирењето на чинија и го оставаме резервирано во фрижидер додека не го пржиме.

Ние ги пржиме парчињата сирење Камбомберт во многу топло маслиново масло. Ние го заруменивме од двете страни и добро исцедиме на абсорбента хартија.

На крај, го послужуваме сирењето со џем од малина.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.