Пржено свежо сирење, малку полесно

Состојки

 • Свежо сирење
 • брашно
 • јајце
 • трошки од леб
 • бибер
 • масло и сол

Ако сте overубител на сирење и се изгубивте за аперитив на пржени камембер Но, минувате низ низа во кои не треба да го намалите вашиот чувар со бројот на внесени калории и маснотии, не очајувајте. Одете во супермаркет и станете со квалитетно свежо сирење, избегнувајќи да ги изберете оние замаглувања толку безобразни што изгледаат како желе. Seeе видите каков е богат контраст помеѓу крцкавото тесто и крем сирењето.

Подготовка: 1. Ние го исекуваме сирењето во блокови или дебели ленти за да не ја изгуби конзистентноста.

2. Го зачинуваме и ги поминуваме низ брашно, изматено јајце и презла. Препорачливо е да се следи оваа наредба.

3. Внимателно го пржиме на врело масло. Откако ќе добие златна боја од сите страни, оставаме да се исцеди на кујнска хартија.

Друга опција: Придружете го сирењето со сос или лесен џем од домати или кромид. Тестото можете да го збогатите со сусам или корнфлекс.

Преку: Пепекитчен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.