Пудинг од печурки

Како почетник или придружен јадење со месо (чорби, месо во сос, стекови на скара ...), овој пандишпан со печурки е привлечен начин за јадење печурки или зеленчук, особено за деца. Пудингот не е тежок за правење, само треба да измешате состојки за да направите тесто и да бидете претпазливи за готвењето во рерна. Кога одите да го направите овој рецепт, Дали би ставиле други состојки или зачини?

Состојки: 3 јајца, 1 чаша обичен јогурт, уште една чаша јогурт брашно, половина чаша масло јогурт, 8 гр. прашок за пециво, 100 гр. рендано сирење во прав, 10 печурки, бибер и сол

Подготовка: Најпрво ги исекуваме чистите и сецкани печурки, зачинуваме и ги оставаме да ги загреваат во масло додека не поруменат.

Ние ги победиме јајцата, додаваме малку сол, додаваме јогурт и маслото. Следно го додаваме просеаното брашно со квасецот и мешаме. На крај ги додаваме запечените печурки и ренданото сирење и добро се мешаме.

Подготвуваме калап со мрсна хартија и истурете го тестото. Печиме 180 степени 30 минути додека пудингот не се издува и лесно порумени. Ако внатрешноста на пудингот е сува, тортата е готова.

Слика: Гуаинфантил

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.