Пушена муса од лосос

пушена муса од лосос

 

Оваа пушена муса од лосос е аперитивно совршен за специјални ручеци и вечери, особено за оние Божиќ. Seeе видите дека е многу лесно и многу брзо да се подготви.

Кога го сервирате, можете да го ставите на тост, тарлети или конуси. Да го декорирате едноставно како малку сецкан копра, срна од кавијар или сецкани ореви (ф'стаци, ореви ...). Единствената претпазливост во овој рецепт е да избегнете однапред да ги соберете канапите однапред за да не омекнат тост или тарлети.

Пушена муса од лосос
Направете ги вашите божиќни канапе со оваа богата муса од лосос
Автор:
Тип рецепт: Мезе
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 150 гр. пушен лосос
 • 100 гр. крем сирење
 • 50 гр. течна павлака
 • 1 лажичка копра
 • бибер
 • капки сок од лимон
Подготовка
 1. Исечете го лососот на средни парчиња. пушена муса од лосос
 2. Ставете го лососот во сад заедно со крем сирење, крем, копра, малку пиперка и околу 10 капки сок од лимон. пушена муса од лосос
 3. Мешајте со хеликоптер или миксер додека не добиете хомогена крема.
 4. Ставете го кремот во кесичка за пециво со кадрава млазница и чувајте го во фрижидер до моментот кога ќе ги соберете канапеите.
 5. Ширење на мус од лосос на тост или tartlets.
 6. Украсете со копра, срна од лосос или ореви

пушена муса од лосос


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мануел Асар dijo

  !!! Здраво, јас веќе го подготвив вашиот рецепт други пати, без млечен крем, но со крем сирење. Овде е многу тешко да се разбереме. Како и да е, многу е вкусен и апетитен!!! СРЕЌЕН ДЕН НА ДЕЦАТА НА СИТЕ!!! ПОГОд??????