Пушена торта со лосос

Состојки

 • 200 гр пушен лосос
 • 100 гр брашно
 • 100гр шеќер
 • 5 HUEVOS
 • 1 лажица зеленчук маргарин
 • 200 гр зелена салата
 • 1 средна тегла со зачуван бел аспарагус, исцедена
 • 1 средна тегла мајонез
 • Сол по вкус
 • Мелен бел пипер, по вкус
 • Оревче, по вкус

El Бисквит можеме да го користиме за солени препарати Исто така, и доказ за тоа, е овој рецепт. Подготвуваме пандишпан, го наполнуваме со мешавина од мајонез, аспарагус и зелена салата и го редиме со пушен лосос. Дали би го смениле полнењето? Иновирај!

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 180ºС. Ние ги одделуваме белките од жолчките; Вториот го монтираме во бан-мари измешан со шеќер и тепаме со прачки додека не станат речиси бели. Од друга страна, ние ги монтираме белците до точката на снег (додадете малку сол за да биде полесно). Измешајте ги белките со жолчки со обвивни движења и потоа додадете го брашното малку по малку со малку морско оревче (подобро свежо изрендано) користејќи гумена шпатула за да не се расклопи. Се шири правоаголен сад за печење со масло или путер и истурете го тестото. Гответе 15 минути или додека да ставите чиста заби во центарот.

Во меѓувреме, ги лупиме и ги отстрануваме доматите и ги сечеме на коцки; Ги ставаме во сад каде ја додаваме зелената салата измиена и исечкана на ситни ленти од ulулиен и исцедениот и аспарагус исечен на коцки. Сол и бибер и се меша со мајонез (резервирајте малку за декорирање).

Ние го исечеме колачот на половина и го наполнуваме со претходната мешавина, покривајќи ја целата основа; Се шири тенок слој мајонез низ целата торта и покријте го целосно со парчиња лосос. Ние служиме исечени на делови, како да е традиционална торта.

Слика: термомиксбиерзо

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.