Натопи рокофор

Денес ви донесувам натопување во рокофор со многу личност. Овој вид рецепти е одличен за подготовка Закуска или неформални вечери во која не сакаме да поминуваме многу време во кујната.

За да го подготвите овој рецепт важно е да користите силно сирење. Тие имаат вкус кој ќе преовладува дури и кога се меша со намазното сирење. Резултатот е а вкусен и лесен за ширење крем.

Бидејќи ова натопување во рокофор има многу мазна текстура Можеме да го придружуваме и со тост и со суров и чист зеленчук. Пробајте го со парчиња целер или јаболко ... ќе се изненадите од неговиот вкус!

Натопи рокофор
Вкусен и многу лесен за крем крем за вечера за грицкање.
Автор:
Тип рецепт: Мезе
Порции: 170g
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 50гр млеко
 • 100 гр сирење Рокфор
 • 200 гр намаз од сирење
 • Сол и свежо мелен црн пипер
Подготовка
 1. Во мало тенџере ги ставаме млекото и сецканото сирење Рокофор. Тоа ние се загреваме на блага температура.
 2. Ние нежно мешаме додека се топи за да се интегрираат состојките добро.
 3. Го исклучуваме огнот и го додаваме намазното сирење и свежо мелениот црн пипер. Ние мешаме со енергија додека не се интегрира добро.
 4. Доколку е потребно, ја прилагодуваме солта.
 5. Оставете го да се излади еден час во фрижидер и, при сервирање, го придружуваме со тост, стапчиња за леб или чист суров зеленчук.
Нутриционистички информации по порција
Големина на порција: 15 g Калории: 60

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.