Салата и кифлички, здрави почетнички за Ноќта на вештерките

Оваа година сакаме да ја имаме комплетно мени за Ноќта на вештерките. Тогаш ќе мора да започнеме со утринските јадења. Бидејќи е многу зашеќерена ноќ, за онаа од Трик или лекувањеВечерата подобро да ја започнеме со лесни јадења. Што мислите за оригинална салата и домашен леб?

Рецепт адаптиран и преведен од мирецепти, Сите вие


Откријте други рецепти на: Почетнички, Празници и посебни денови, Забавни рецепти, Рецепти за Ноќта на вештерките

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.