Салата од зелена салата со крем Горгонзола

Салата од зелена салата со крем Горгонзола

Овој избор на мешани марули може да се дополни со а сос од горгонзола. Тоа е рецепт со кој можете да експериментирате и кој е вкусен. Дополнет е со витамини од зелена салата, калциум од павлака и сирење и здрави јаткасти плодови. Дали ви се допаѓа комбинацијата? Па, не чекајте повеќе и откријте како да го направите тоа во три едноставни чекори. Ние го детализираме подолу.

Ако сакате горгонзола сирење, можете да го пробате нашиот рецепт за „печени круши со горгонзола сирење“.


Откријте други рецепти на: Салати, Рецепти

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.