Салата од тестенини со конзервирани домати

салата од тестенини од домати

Малку по малку растат температурите, а со нивниот пораст и салатите. Оттука нашиот денешен предлог: а салата од тестенини со домати од конзерва. Многу добро.

Ќе ги зготвиме тестенините ќе ги свариме јајцата и ќе ги измешаме состојките кои ги коментирам подолу. Изгледа лесноВИСТИНА? Па навистина е.

Тоа е едноставно јадење, совршено да се однесе на работа или да уживате дома. И, се разбира, на децата им се допаѓа многу.

Повеќе информации - Кујнски трикови: Како да готвите јајца без да ги скршите


Откријте други рецепти на: Салати

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.