Салата од шунка и сирење, цврсто валана

Шунка и сирење е класика за сендвичи, пици, предјадења и пломби. Зошто не и во салати? Проверете го оригиналниот начин на презентирање на главните состојки на оваа салата, во некои забавни ролни!

Состојки: Исечено сирење, изберете управувано (чеда, ементал, гауда); тенко исечена шунка (или мисирка); лисја од салата; зеленчук (домат, морков, краставица), тврдо варено јајце; винегрет (масло, сол и оцет)

Подготовка: Започнуваме со ставање парче сирење на друга шунка со иста големина. Правиме тесни кифлички и ги ставаме во фрижидер додека ја подготвуваме салатата.

Ние го дистрибуираме зеленчукот на чинијата, ги ставаме исечените ролни одозгора и посипете ги со сецканото тврдо варено јајце. Попрскуваме со винегрет откако ги врзавме преливите.

Слика: Кондиторски производи

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.